když děti chtejí křečka

10. června 2018 v 10:22 | zuzisuzih

V jakém věku se děti mohou postarat o zvíře dobře?

Méně než 4 roky - dítě v tomto věku je většinou příliš hlučné, což může křečkovi způsobovat stres, a nechápe, že křečka nemůže mačkat. Může pod dozorem rodiče křečkovi nasypat krmení, dávat mu přes klec pamlsky, venku mu nasbírat vybavení do ubikace (šišky, pampelišku, větvičky, kameny). Hlazení pouze v rukou a pod dozorem rodiče.
4-6 let - dítě může pomáhat s péčí o křečka (krmení, čištění ubikace, výběh) a brát si ho k sobě např. na gauč nebo na postel pod dozorem rodiče.
6-10 let - dítě je schopné se o křečka samo postarat a podílet se na ochočování, ale je třeba, aby jej rodiče kontrolovali a starost mu připomínali.
Od 11 let - dítě se většinou už dokáže samo zodpovědně o křečka postarat, ochočit ho a dobře s ním zacházet, ale stále je potřeba ho kontrolovat.

Nejvhodnější druh křečka pro dítě

Pro dítě je nevhodnějším druhem křeček syrský (zlatý), křečík džungarský, případně i křečík čínský. Křeček syrský je větší, pro dítě nejlépe uchopitelný. Křečík džungarský je menší, ale je nekousavý a zacházení s ním je snadné. Křečík čínský je většinou klidný, akorát do ruky a manipulace s ním je také snadná.
Ostatní druhy křečků se hodí spíše pro pozorování. Křečík Roborovského je velmi malý, mrštný, aktivní a rychlý. Je vhodný spíše pro pozorování ke starším dětem. Křečík Campbellův je velikostně stejný jako křečík džungarský. V případě, že se mu ale něco nelíbí, neváhá použít své ostré zoubky i proti svému majiteli.

Buďte zodpovědní rodiče - i křeček má své potřeby

Rodiče většinou pořizují zvíře dítěti, aby se naučilo zodpovědnosti a lásce ke zvířatům a přírodě. Buďte vzorem pro své děti. Naučte je, že na prvním místě musí zajistit zvířeti jeho potřeby! Důležité je křečkovi pořídit správnou ubikaci, vybavení a krmení.
Úžasný

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama